Makro Guru Raoul Pal Raporty Game-Changing Crush of Institutional Money Pouring Into Bitcoin, Aktualizacje BTC Prediction ceny BTC

Były menedżer funduszu Goldman Sachs i obecny prezes Real Vision, Raoul Pal, twierdzi, że jest świadkiem bezprecedensowego przypływu instytucjonalnych pieniędzy kupujących Bitcoin.

W nowym wywiadzie dla Giovanniego Pigniego z CT

W nowym wywiadzie dla Giovanniego Pigniego z CT, Pal mówi, że powrót BTC do poziomu prawie 20 000 dolarów to dopiero początek.

„Z tego co wiem, i znam wielu ludzi w branży, wszyscy oni są na pokładzie klientów instytucjonalnych, biur rodzinnych, dotacji, w ogromnym tempie. Ale 20.000 dolarów tutaj to nie to samo, co 20.000 dolarów wtedy [w 2017 roku]. W tamtych czasach wzrosła ona 100-krotnie, gdy wzrosła do 20 tys. dolarów, a my nawet jeszcze tego nie zaczęliśmy.

Później, kiedy sprawy będą miały charakter spekulacyjny, zobaczymy, że coś podobnego może się potencjalnie wydarzyć. Ale różnica jest taka, że tam, gdzie ci faceci się mylą, mówią:

„Ludzie nie są aż tak zainteresowani“. Tak, ale prawdziwe pieniądze są zainteresowane i to zmienia grę.“

Pal mówi, że Cryptosoft to jedna z najbardziej unikalnych transakcji, jakie kiedykolwiek widział, a najlepsza kryptokur waluta prawdopodobnie skorzysta w najbliższych miesiącach, bez względu na to, w jakim kierunku pójdzie światowa gospodarka.

„Bez względu na to, co się dzieje, te pieniądze nadchodzą. Spójrzmy na przyczyny. Mam przeczucie, że szczepionka będzie potrzebna do trzeciego kwartału przyszłego roku, zanim zostanie naprawdę wprowadzona na rynek. Przyglądamy się europejskiej gospodarce, szybko spada. Nie wiem, jak poradzą sobie z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Gospodarka amerykańska ma te same problemy. Myślę, że zostanie zamknięta w styczniu i lutym, gdy tylko pojawi się administracja Bidena, ponieważ wirus z okazji Święta Dziękczynienia, Nowego Roku i Bożego Narodzenia znacznie wzrośnie. Myślę, że mamy problemy w Indiach po Divali, gdzie razem świętują setki milionów ludzi i myślę, że dostaniemy wielką drugą falę w Indiach.

Więc mamy problemy. Szczepionka wymaga czasu, żeby się wprowadzić. Szczepionka Pfizera musi być na poziomie -77 stopni. Nie da się jej wydostać wystarczająco szybko. Więc to nie jest natychmiastowa naprawa. Nie ma wystarczającej ilości dawek dla wszystkich. Będzie geopolityczna walka o to, kto co dostanie.

Więc chyba możemy odpisać do lata, w zasadzie

Więc gospodarka jest słaba. Więc w tym scenariuszu, biorąc pod uwagę, że nie dostaliśmy w Stanach Zjednoczonych pakietu stymulacyjnego, a Europa była powolna w otrzymywaniu pakietu stymulacyjnego, banki centralne wkraczają do akcji jako pierwsze i ostatecznie przekazują jakieś bodźce, ale to nie wystarczy. Jeśli mam rację, a gospodarka jest gorsza niż się spodziewano, dostaniemy znacznie większy pakiet stymulacyjny, a banki centralne również to zapewnią. Potem będę się mylił.

Mylę się, że szczepionka zostanie wdrożona w jednej czwartej, a my będziemy mieli więcej bodźców, a banki centralne będą nadal stymulować. Oni wszyscy mają cele inflacyjne, które chcą przekroczyć, a my otrzymujemy inflację. Cóż, Bitcoin też dobrze sobie z tym poradzi. Więc mamy oba scenariusze prawie, dosłownie nigdy nie widziałem takiej konfiguracji, w której prawie oba scenariusze rozgrywają się tak, że nie ma znaczenia, czy makro wezwanie jest dobre czy nie, ponieważ oba są takie same i to jest naprawdę interesujące.“

Pal aktualizuje swoją prognozę dotyczącą bieżącego cyklu Bitcoinów. Mówi, że 150.000 dolarów jest prawdopodobnie na niskim poziomie, ale uważa, że kontrowersyjne szacunki PlanB w górnym przedziale 250.000 dolarów mogą skończyć się zbyt konserwatywne.

„Gdybym miał być konserwatywny, powiedziałbym 150.000 dolarów“. Jeśli mam być realistą, wiedząc, co wiem o przepływie funduszy, mam wrażenie, że model PlanB będzie zaniżał ceny do góry nogami. Wiem, że wszyscy myślą, że w tym cyklu cena będzie niższa. Po prostu nie widzę tego z powodu ilości pieniędzy napływających w przestrzeń. Mam wrażenie, że może to być ponad jego cel w wysokości około 250 000 dolarów, ale nie wiem. Ale podoba mi się ta opcjonalność. W najgorszym przypadku 150.000 dolarów, w najlepszym na północ od 250.000 dolarów. To znaczy, znajdź mi inną branżę na świecie, która wygląda tak.“

Koleś, który jest długoletnim inwestorem kryptońskim, mówi, że może sobie pozwolić na duże ryzyko na Bitcoin’a, a teraz ma około 75% swojej płynnej wartości netto w BTC.